Jakie są często używane metody na czyszczenie separatorów tłuszczu

Strona głównaZdrowie

Jakie są często używane metody na czyszczenie separatorów tłuszczu

Jak często należy czyścić panele fotowoltaiczne
Dlaczego energetyczny audyt może się przydać właścicielowi nieruchomości
Przydatne akcesoria do kampera na każdą porę roku

Utrzymanie czystości w gastronomicznych obiektach obejmuje także dbałość o systemy odprowadzania ścieków. Na naszym rynku jest dostępnych parę sprawdzonych metod usuwania tłuszczowych złogów z takich instalacji. Najbardziej popularną metodą jest czyszczenie separatorów tłuszczu ręczne, jakie polega na opróżnieniu całego zbiornika i usunięciu osadów przy pomocy szpachelek, szczotek i innych narzędzi.

Serwisowi pracownicy otwierają pokrywy do separatora, wybierają zgromadzone osady stałe czy tłuszcz, a następnie szorują środek urządzenia, skrobiąc przywarte zanieczyszczenia. Ta metoda będzie się sprawdzać głównie przy małych separatorach, kiedy ilość zgromadzonego tłuszczu w środku jest niewielka. Alternatywnym rozwiązaniem jest czyszczenie próżniowe, które wykorzystuje nowoczesne asenizacyjne pojazdy posiadające pompy ssące o dużej mocy. Odpowiednio zakończona końcówka ssącego węża zostaje wprowadzona do środka separatora, a podciśnienie zasysa zawartość zbiornika do cysterny na pojeździe.

Ta metoda sprawdza się bardzo dobrze przy dużych separatorach tłuszczu i dużych ilościach zanieczyszczeń. Zaletą jest duża szybkość oraz możliwość opróżniania jednocześnie kanalizacyjnych studzienek znajdujących się w pobliżu. Minusem bywa mocno ograniczony dostęp do trudniej dostępnych miejsc, do jakich można nie dociągnąć węża ssącego. Wykonując przegląd separatorów pasuje zwrócić swoją uwagę na stan sitek i filtrów, które również wymagać mogą wymiany albo czyszczenia. W ostatnim czasie pojawiło się także biologiczne czyszczenie, używające specjalnych preparatów zawierających bakterie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0