Codzienna pielęgnacja włosów

Strona głównaModa, Lifestyle

Codzienna pielęgnacja włosów

Jak zacząć gotować zdrowo?
Meble kuchenne na zamówienie – kto na nich skorzysta?
Jak zwiększyć sprawność odciągów przemysłowych?

Zadbane, zdrowe włosy sprawiają, że wyglądasz cudownie, odważnie i pięknie i to właśnie Twoje włosy przyciągają uwagę innych ludzi. Zrozumiałe jest, że zawsze będziesz oczekiwała, aby włosy wyglądały dobrze i tak jak ludzie lubią je widzieć, ale nie codziennie jest to możliwe i od czasu do czasu czujesz się rozczarowana swoimi włosami. Powód jest prosty, nie jesteś w stanie utrzymać ich w idealnym stanie, jeśli nie poświęcisz codziennie trochę czasu na pielęgnację swoich włosów.

Zanim przejdziesz do wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, ważne jest, aby wiedzieć, jakie czynniki wpływają na twoje włosy i ich stan?

Specjaliści, biolodzy, lekarze twierdzą, że cechy włosów każdej osoby zależą od kilku czynników, z których niektóre są dziedziczone. Niektóre czynniki to czynniki genetyczne, które oznaczają, że informacja zawarte w kodzie DNA odpowiada za wygląd twoich włosów i nie masz na to bezpośredniego wpływu.

Bardzo duży wpływ na wygląd włosów ma również poziom wydzielania hormonów.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan Twoich włosów jest środowisko naturalne, w którym codziennie przebywasz. Powietrze i woda, mają ogromny wpływ na kondycję włosów i fryzurę.

Pielęgnacja włosów

Jeśli chcesz poprawić kondycję swoich włosów, to stosując zabiegi pielęgnacyjne i przestrzegając zasad zbilansowanej diety, możesz znacząco poprawić stan i wygląd swoich włosów.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znacząco poprawić kondycję włosów.

  • Prowadź zdrowy tryb życia. Porzuć nałogi palenia, regularnie ćwicz, stosuj zbilansowaną dietę i stosuj techniki relaksacyjne w sytuacjach stresowych.
  • Zadbaj o zdrowy sen. Wysypiaj się i nie stosuj na noc żadnych produktów do stylizacji włosów. Pozwól swoim włosom w pełni wypoczywać w nocy.
  • Kosmetyki do włosów. Jeśli używasz produktów i kosmetyków do stylizacji włosów, staraj się unikać produktów zawierających alkohol, szczególnie w wysokim stężeniu.
  • Produkty do stylizacji włosów. Nie nakładaj produktów do stylizacji włosów na skórę głowy, gdyż zablokuje to pory na głowie i może podrażnić skórę na głowie, jak i włosy.
  • Pobyt na basenie. Pływanie to bardzo dobry wybór aktywności fizycznej, ale zanim wskoczysz do basenu, zmocz włosy zwykłą wodą, ponieważ woda w basenie zawiera chlor, który źle wpływa na stan włosów.
  • Suszenie włosów. Unikaj suszarki do włosów, a jeśli musisz z niej skorzystać to ustaw na przepływ chłodnego powietrza, a w trakcie suszenia trzymaj suszarkę w ruchu, nie przyklejaj jej w jednym miejscu na długo. Przed użyciem suszarki do włosów użyj dobrej jakości ręcznika do wysuszenia włosów, aby pozbyć się wilgoci.
  • Czesanie włosów. Używaj miękkiego grzebienia lub szczotki do włosów. Włosy rozczesuj powoli i zawsze czesz włosy w dół. Regularnie czyść grzebień/szczotkę mydłem lub szamponem.
  • Mycie włosów. Mycie włosów jest ważną czynnością pielęgnacyjną i ma bardzo duży wpływ na stan Twoich włosów, dlatego zawsze używaj produktów dobrej jakości. Wybierając odpowiedni szampon dla swoich włosów, najlepiej wybierzesz go metodą prób i błędów.

Stosując odpowiednią pielęgnację włosów nie zawsze uchronimy się przed wypadaniem włosów, dlatego w przypadku nadmiernego wypadania włosów nieodzowna jest wizyta u lekarz. Lekarz trycholog na podstawie badania mikroskopowo-komputerowego włosów czyli trichoskopii znajdzie przyczynę ich wypadania i szybko może wdrożyć właściwe leczenie. Trichoskopia to najnowocześniejsza i obecnie najlepsza metoda szybkiego diagnozowania chorób włosów i skóry na głowie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0