Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, która potencjalnie jest śmiertelna. Jeśli nie będzie odpowiednio leczona, będzie stopniowo wyniszczać organizm, ostatecznie doprowadzając do zgonu. Podstawą leczenia uzależnienia – nie tylko tego od alkoholu – jest terapia uzależnień. Wszywka alkoholowa Szczecin to skuteczne farmakologiczne wsparcie, które wielu osobom bardzo pomaga w wyjściu z uzależnienia. Czym jest wszywka alkoholowa oraz jak działa? Na czym polega zabieg jest wprowadzenia do organizmu?
Wszywka alkoholowa Szczecin – co to?
Wszywka alkoholowa Szczecin bardzo długo kojarzona była z Esperalem. W 2009 roku zdecydowano o zaprzestaniu produkcji tego środka. Nie trzeba było jednak długo czekać aż ponownie pojawi się na rynku. Dzisiaj jest to Disulfiram WZF, a substancja czynna jest dokładnie taka sama, jak we wspomnianym Esperalu. Jest to farmakoterapia, która ma za zadanie wesprzeć leczenie uzależnienia od alkoholu. Tabletki zawierające lek umieszcza się pod skórę, najczęściej wybierając jako miejsce pośladek bądź łopatkę. Lek działa nawet osiem miesięcy.
Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?
Z wszczepionej pod skórę tabletki uwalnia się disulfiram, który trafia do krwioobiegu. Substancja ta wpływa na enzym dehydrogenazy alkoholowej, skutecznie blokując jego działanie. Tymczasem jest on niezbędny do tego, aby w wątrobie zachodził rozkład alkoholu. Brak działania tego enzymu sprawia, że organizm nie trawi alkoholu, a pacjent nie odczuwa efektu upojenia. Pojawiają się natomiast objawy porównywalne do kaca, co wiąże się z takimi przykrymi objawami, jak:
-
nudności;
-
wymioty;
-
silny ból głowy;
-
kołatanie serca;
-
drżenie mięśni;
-
skoki ciśnienia;
-
nasilone pocenie.
Jest to konsekwencją nagromadzenia w organizmie aldehydu octowego. Wszywka alkoholowa Szczecin sprawia, że osoba sięgająca po alkohol od razu doświadcza nieprzyjemnych skutków picia, nie czerpiąc z tego żadnej przyjemności. W efekcie wykształca się mechanizm odrzucający od alkoholu, co pozwala uporać się z uzależnieniem.
KOMENTARZE