Inwestowanie w nieruchomości

Strona głównaBudownictwo, Przemysł

Inwestowanie w nieruchomości

Opis firmy Znany Księgowy
Co warto wiedzieć o domach szkieletowych?
Co słychać w fotowoltaice?

Utrzymujący się jeszcze do niedawna niski poziom stóp procentowych sprzyjał inwestycjom na pierwotnym jak i wtórnym rynku nieruchomości. Dobra koniunktura powodowała jednak stały wzrost cen nieruchomości. Najwyższe ceny dotyczą oczywiście największych miast takich jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław czy Poznań. W mniejszych miastach stawki również mogły uchodzić za wysokie choć w porównaniu z tymi obowiązującymi w największych miastach wypadały bardzo korzystnie. Najwięcej wówczas zyskują miasta, które same w sobie nie stanowią mekki w kwestii nieruchomości, lecz sąsiadują z którymś z wymienionych miast, gdyż mogą one wówczas swoją ofertą stanowić bezpośrednią konkurencję dla dużego miasta wojewódzkiego. Jednym z takich miast jest Konin będący w bliskim sąsiedztwie Poznania z dobrą siecią komunikacyjną między oboma miastami. Powoduje to, że nieruchomości Konin jest jedną z częściej wyszukiwanych fraz w internecie nie tylko w samym Koninie, ale również w samym Poznaniu.

Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że osoby, które obecnie na stałe mieszkają w Poznaniu w wynajmowanym mieszkaniu mogą poszerzyć zakres poszukiwań własnego lokum nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Mieszkając kilka kilometrów poza Poznaniem wciąż trzeba się liczyć z wysokimi kosztami najmu czy też z wysokimi cenami za metr w przypadku zakupu mieszkania. Oddalając się o kilkadziesiąt kilometrów w okolice Konina cena za metr spada o kilkadziesiąt procent, a dojazd do pracy do Poznania wydłuża się o pół godziny z uwagi na szybką trasę pobliską autostradą. Najwięcej czasu na stanie w korkach spędza się na samym wjeździe do Poznania co znaczy, że nawet osoby mieszkające ok 15 czy 20 kilometrów od miasta już mają taki sam problem jak te mieszkające 70 kilometrów dalej.

Z powyższego wnika, że inwestowanie w nieruchomości w Koninie może z pozoru wydawać się nieatrakcyjne, a zamieszkiwanie regionu nieopłacalne. Z bliższej perspektywy jednak może się okazać, że szukanie rozwiązań niekonwencjonalnych może przynieść nieoczekiwane dodatkowe korzyści przy minimalnych dodatkowych niedogodnościach, które na pierwszy rzut oka mogą utrudnić trzeźwą ocenę sytuacji. Może to mieć bardzo duże znaczenie szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy stopy procentowe podnoszone są regularnie w pościgu za rosnącą inflacją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0