Hosting – co należy o nim wiedzieć?

Strona głównaTech, Media

Hosting – co należy o nim wiedzieć?

Ile kosztuje pomoc drogowa we Wrocławiu?
Trawniki bez niepokojów
Jak pokonać trudności w nauce i radzić sobie z problemami w szkole

Hosting to pojęcie, które dla wielu osób jest niezrozumiałe, zwłaszcza dla tych, którzy z zasobów Internetu korzystają w sposób podstawowy i wyłącznie na własne potrzeby. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić wszelkie niejasności związane z tą tematyką.

Czym jest hosting?

Każda ze stron internetowych działa ciągle i jest dostępna dla wszystkich użytkowników przez całą dobę. Aby ten dostęp był możliwy i każdy, z odwiedzających mógł ją dowolnie przeglądać, niezbędne jest odpowiednie miejsce. Zapewnia to usługa, jaką jest hosting. Jej działanie polega na udostępnianiu przestrzeni na serwerze, by umożliwić inny osobom dostęp do niej zawartości. Najogólniej można stwierdzić, że pod pojęciem hosting kryje się przestrzeń danego serwera, dzięki której możliwe jest udostępnianie zasobów, takich jak stron www, poczty e-mailowej czy plików.

Hostingiem nazywamy również wszystkie czynności serwera, które polegają na udostępnieniu danemu użytkownikowi konkretnej przestrzeni. Dzięki temu możliwe jest udostępnianie, czyli hostowanie jego zasobów dla innych, za pomocą sieci Internet.

Jakie są rodzaje hostingu?

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo ofert hostingu proponowanych przez różne firmy. Znaleźć wśród nich możemy zarówno te, które są darmowe, jak i płatne. Te, które nie są związane z żadną opłatą, są popularne ze względu na brak kosztów, lecz często jest to jedyny argument przemawiający na ich korzyść.

Tym, co cechuje bezpłatny hosting jest niski transfer. To może wiązać się z problemami z wyświetlaniem strony czy zbyt długim ładowaniem poszczególnych elementów, na co wiele firm nie może sobie pozwolić. Może to budzić niezadowolenie potencjalnych klientów oraz pozostałych odwiedzających. Decydując się na darmowe rozwiązanie, musimy liczyć się na często pojawiające się niechciane reklamy, często występujące awarie oraz ograniczony dostęp do baz danych.

Innym rozwiązaniem jest płatny hosting tak jak np. hosting Prestashop. Co prawda jest on związany z opłatami, jednak często możemy trafić na oferty promocyjne. Spośród kilku możliwych opcji do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie- niezależnie czy jest studentem, prowadzi własnego bloga lub niewielką firmę, czy też prężnie działające przedsiębiorstwo. Ofertę możemy dostosować do naszych własnych wymagań, takich jak ilość witryn, transfer czy też możliwości finansowe. Hosting Prestashop, podobnie jak niektóre firmy, daje możliwość bezpłatnego przetestowania swoich usług w celu zapoznania się z nimi i sprawdzenia ich możliwości.

Na jaki hosting się zdecydować – polski czy zagraniczny?

Jeszcze jakiś czas temu polski hosting nie miał do zaoferowania zbyt wiele. Obecnie znaleźć możemy sporo firm, które mogą zaproponować naprawdę interesujące rozwiązania, takie jak Hosting Prestashop. Znajdziemy wśród nich dobre parametry, które dobierzemy do potrzeb naszej strony, a to wszystko w korzystnych cenach.

Jeżeli jednak zależy nam na jak najlepszym serwerze, możemy skorzystać z hostingu zagranicznego. Związany jest on z dobrą znajomością języka obcego, która dla niektórych może stanowić barierę. Jeżeli jednak użytkownik czuje się na siłach, może podjąć się tego wyzwania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0