Czego uczą nas cytaty o życiu?

Strona głównaTech, Media

Czego uczą nas cytaty o życiu?

Typowe panele fotowoltaiczne, ale nietypowe instalacje
Marka Supreme – dlaczego okazała się tak popularna?
Czym jest dieta lecznicza i czy warto ją stosować?
Jesteśmy na tyle szczęściarzami, że każdego dnia mamy dostęp do znakomitych dzieł literackich, z których możemy czerpać wiedzę na temat otaczającego nas świata. Uczymy się bardzo wiele o relacjach międzyludzkich, a także o tym, w jaki sposób walczyć z przeciwnościami losu. Z wspomnianych książek możemy wyodrębniać sobie cytaty o życiu, a następnie próbować kierować się mądrościami, które z nich płyną. W końcu mamy wpływ na wszystko, co robimy i cały czas możemy starać się żyć lepiej niż do tej pory.

Trzeba tylko wybierać takie cytaty o życiu mądrze – ponieważ literatura rządzi się też swoimi prawami i nie powinniśmy wszystkiego zawsze traktować dosłownie. W ten sposób możemy czasem jeszcze bardziej sobie zaszkodzić i mocno się rozczarować – codzienne życie jest o wiele bardziej prozaiczne i mniej skomplikowane niż wielkie dzieła literackie, które omawiamy w szkolnych ławkach.

Pierwsza zasada – trzeba po prostu chcieć żyć

Albert Einstein w swoim dziełach próbował nauczyć nas tego, że najważniejsze jest działanie. Jeden z jego cytatów o życiu porównywał je do jazdy na rowerze – aby cały czas kontrolować sytuację, należy być w nieustannym ruchu. Jeśli się poddamy i zaakceptujemy wszystko to, co nam się przytrafia – od razu jesteśmy przegrani.

Człowiek musi się rozwijać i musi mieć w życiu jakieś bodźce – bez tego będzie nam po prostu bardzo trudno przetrwać. Nie możemy pozwolić innym na to, aby decydowali za nas – oni mają swoje własne rowery i muszą zająć się ich kierowaniem. Jest to ważne także dlatego, że potem to tylko my będziemy odpowiedzialni za swoje sukcesy i porażki – nie będziemy musieli nikomu dziękować, ale też nie będziemy mogli nikogo innego winić za swoją bierność.

Druga zasada – nie przejmuj się opiniami innych ludzi

Kierując się cytatem Lao Tzu możemy dojść do wniosku, że inni ludzie zawsze będą mieć jakieś opinie na nasz temat – ale nie powinniśmy przywiązywać do tego aż tak dużej wagi. Twierdzi on, że zamartwiając się tym, co mówią o nas inni – stajemy się ich więźniami. Ten cytat o życiu jest bardzo prawdziwy, bo faktycznie w tym momencie na zawsze uzależniamy się od osoby, która go wygłosiła – ma ona nad nami władzę i może nas zranić w dowolnym momencie. Jeżeli jednak zignorujemy jej słowa to pozostawimy ją bez amunicji – będzie mogła dalej głosić swoje przekonania, ale już nie wywołując tym żadnej reakcji z naszej strony. My będziemy zbyt zajęci swoimi sprawami i tym, aby odnaleźć szczęście.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0