Skąd się bierze suchy lód?

Strona głównaBudownictwo, Przemysł

Skąd się bierze suchy lód?

Ważność zadawania odpowiednich pytań podczas rekrutacji
Czy skorzystać z pomysłu na podziękowania dla gości weselnych?
Z czego wynika popularność nadruków firmowych na odzież?

Czyszczenie suchym lodem to innowacyjna technologia. Określenie „Innowacyjna” oznacza, że branża nie oferuje rozwiązań przestarzałych, a technologię można precyzyjnie dobrać do określonego zadania. Suchy lód sprawdza się wszędzie tam, gdzie klasyczne metody czyszczenia zastępują procedury tzw. sprzątania przemysłowego, czyli w ośrodkach produkcji i przetwórstwa, w lakierniach, albo drukarniach. Oczywiście same urządzenia sprzątające to jeszcze nie wszystko – ich praca wymaga obecności pelletyzera, inaczej określanego jako maszyna do produkcji suchego lodu.

Pelletizer jako niezbędny dodatek

Zaopatrując firmę w sprzęt do czyszczenia zestalonym dwutlenkiem węgla, opłaci się zainwestować przy okazji w urządzenie jakim jest maszyna do produkcji suchego lodu. Dość często nie docenia się jej obecności w parku maszynowym, a różnicowanie granulatu pozostawia systemom usprawniającym pracę urządzeń do czyszczenia suchym lodem. Owszem, sporo modeli ma regulację średnicy podawanej z zasobnika pellety, ale bardziej opłacalna będzie własna produkcja – ekonomiczna i wydajna.

Opcje produkcyjne

Maszyna do produkcji suchego lodu umożliwia wydajną i ekonomiczną produkcję suchego lodu w granulacie o regulowanej średnicy skupisk. Pelletyzery tłoczą granulat o średnicy 3, 10, 16 mm. Wydajność jest różna dla różnych modeli, ale operacje sprzątania z użyciem suchego lodu można planować biorąc pod uwagę produkcję od 35 do 300 kilogramów na godzinę. Granulat o mniejszej średnicy używany jest najczęściej jako środek czyszczący, większe ziarna zaś znajdują zastosowanie w chłodnictwie.

Własny suchy lód a ekonomia

Większość producentów granulatu CO2 oferuje usługi czyszczenia suchym lodem, a także wynajem i sprzedaż maszyn czyszczących. Jest to rozwiązanie coraz szerzej doceniane, zwłaszcza że urządzenia czyszczące można np. wziąć w leasing, a pracowników przeszkolić i nie martwic się amortyzacją kosztów. Ale żeby oszczędność czasu i oszczędność środków była naprawdę realna, przydaje się jeszcze maszyna do produkcji suchego lodu. Żeby poznać różnicę, warto zapytać o efekty jakiegoś przedsiębiorcę, który ze względu na rodzaj działalności co pewien czas musi zainwestować w usługę sprzątania przemysłowego.

Sprzątanie przemysłowe – opcje i środki

Mycie maszyn i urządzeń środkami np. alkalicznymi wiąże się z co najmniej kilkudniowym zaangażowaniem pracowników i przestojem w pracy, a więc zawsze rzutuje zarówno na kondycję przedsiębiorstwa, jak i na samopoczucie zespołu. Można oczywiście wynająć firmę zewnętrzną – profesjonalne sprzątanie można zamówić u specjalistów. Usługa zostaje zrealizowana solidnie i po konkurencyjnej cenie, ale za jakiś czas trzeba będzie ją powtórzyć. Nawet jeśli korzystamy z usług czyszczenia u sprawdzonej firmy i możemy z tej okazji liczyć na rabat – wydatek pozostaje wydatkiem. Żeby go zredukować warto przynajmniej produkcję granulatu wziąć na siebie.

Niezastąpiony pelletizer

Dlaczego suchy lód a nie inne technologie? Odpowiadając na to pytanie można zrozumieć, po co firmie maszyna do produkcji suchego lodu. Na przykład oczyszczanie jednego zespołu narzędzi spawalniczych (jednego stołu spawalniczego) metodami klasycznymi czyli za pomocą chemii i metolowych szczotek może potrwać do 8 godzin. Przy użyciu suchego lodu czas ten skraca się średnio do 90 minut. Co to znaczy? Że czas produkcji się wydłuża, a koszty pracy zmniejszają. Przy okazji rośnie morale pracownika, a tego nie ujmuje żaden cennik czyszczenia suchym lodem. Ale żeby w pełni docenić zalety tego rozwiązania, granulat najlepiej mieć własny, z własnej maszyny do produkcji suchego lodu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0