Gdzie przystosować samochód w oprzyrządowanie dla niepełnosprawnego kierowcy?

Strona głównaZdrowie

Gdzie przystosować samochód w oprzyrządowanie dla niepełnosprawnego kierowcy?

Jak dobrać materac do spania?
Zalety profesjonalnych elektryków samochodowych w Warszawie
Jak najskuteczniej wypromować swój biznes?

Każda niepełnosprawna osoba, która chce samodzielnie prowadzić pojazd musi spełnić dwa warunki. Pierwszym jest posiadanie uprawnień do prowadzenia samochodu o odpowiedniej kategorii. Drugim warunkiem jest dopuszczenie do prowadzenia auta przez lekarza orzecznika. Po spełnieniu tych wymogów wystarczy nabyć auto, jeżeli jeszcze go nie posiadamy i wyposażyć je w sprzęt, który umożliwi jego bezpieczne prowadzenie. Dobór oprzyrządowania zależy oczywiście od rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

Jak znaleźć serwis, który wykona adaptację.

Oczywiście pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest wyszukanie informacji na forach poświęconych osobom niepełnosprawnym. Zapewne wielu użytkowników tych portali posiada przystosowane auta i chętnie na nich dzieli się swoimi doświadczeniami z zaufanymi warsztatami. Jak już wytypujemy kilka serwisów, sprawdźmy, które z nich są oficjalnymi przedstawicielami producentów, których urządzenia wybraliśmy. Dlaczego? Ponieważ przystosowanie samochodu dla osoby niepełnosprawnej to nie wszystko. Tylko oficjalny przedstawiciel producenta może wystawić nam gwarancję na urządzenie, która będzie respektowana we wszystkich serwisach partnerskich. Dodatkowo warsztat taki świadczy zapewne usługi gwarancyjne i pogwarancyjne oraz bez problemu zdemontuje i przełoży urządzenie do nowego auta, gdy zmienimy obecny samochód na nowy.

Szukać warsztatu w okolicy czy po za miejscem zamieszkania?

Jeżeli chcemy zamontować urządzenie pochodzące z rynku wtórnego, nie zależy nam na serwisie ani na gwarancji możemy wybrać dowolny warsztat, który oferuje takie usługi. Przy adaptacji samochodu w urządzenia nowe raczej warto wybrać warsztat, który jest oficjalnym przedstawicielem producenta. I tutaj pojawia się komplikacja, gdyż takich warsztatów w Polsce jest niewiele. Jednak warto mieć pewność, że monterzy na przykład nie naruszą konstrukcji pojazdu podczas adaptacji. A także czy urządzenie nie straci gwarancji, jeżeli zostanie zamontowane przez nieuprawnionego instalatora. Przykładowo wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy Veigel jest firma Krzysztof Marach Serwis z Bydgoszczy. Na szczęście oferuje ona jednodniową realizację 24h, pokrywa koszty zakwaterowania w hotelu dla swoich klientów, którzy muszą dojechać z innych miast. Dodatkowo oferuję usługę mobilnego warsztatu adaptacyjnego, który dojeżdża do klienta z wcześniej zamówionym urządzeniem i wykonuje przystosowanie na miejscu parkowania auta. Co istotne usługa taka nie jest droższa w porównaniu do lokalnych warsztatów a dodatkowo zyskujemy pewność, że auto nie straci gwarancji producenta w skutek wadliwego montażu naruszającego konstrukcję fabryczną pojazdu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0