Czym jest dieta lecznicza i czy warto ją stosować?

Strona głównaZdrowie

Czym jest dieta lecznicza i czy warto ją stosować?

W podwodnym świecie
Jakie są rodzaje modułów fotowoltaicznych?
Z jakich materiałów mogą być uszyte kaszkiety?

Z dietą zazwyczaj kojarzy nam się odchudzanie. Tymczasem dieta to tak naprawdę styl życia, który powinien być prowadzony w odpowiedni sposób. Ostatnio popularnością cieszy się jeszcze jeden jej typ – dieta lecznicza, którą poleca doktor Ewa Dąbrowska, lekarz kliniczny z ponad 30-letnim doświadczeniem w leczeniu jedzenie.

Na czym polega dieta Dąbrowskiej?

Dieta Dąbrowskiej to nic innego jak post leczniczy, który polega na ograniczeniu kalorii do tak małej ilości, że wiele osób może nawet przerażać. Sęk tkwi jednak w tym, że na diecie leczniczej człowiek nie odczuwa głodu. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą cukrów, które podczas postu są ograniczane. Cały klucz do sukcesu tkwi właśnie w ograniczeniu cukrów. W związku z powyższym, bardzo duże znaczenie m stosowanie się do zasad diety, które bardzo rygorystycznie lekarka opisuje w swoich książkach.

Jak przygotować się do diety Dąbrowskiej?

Najważniejsze to zastosowanie się do pewnych zasad, minimum 2 tygodnie przed postem:

  • odstawienie mięsa,

  • odstawienie produktów przetworzonych,

  • odstawienie kawy,

  • odstawienie produktów z białej mąki (zastąpienie pełnoziarnistymi),

  • odstawienie używek,

Dzięki temu dużo łatwiej będzie przejść post i nie będzie się odczuwać tak drastycznie spadku kalorii.

Czy dieta lecznicza ma sens?

Jak najbardziej. Po kilku dniach, w organizmie włącza się tak zwane odżywianie wewnętrzne, w czasie którego dochodzi do procesu samoleczenia. Organizm w końcu ma czas na wymianę komórek na nowe i pozbycia się toksyn. Odżywianie wewnętrzne to autofagia, za której udowodnienie japoński naukowiec dostał nawet Nobla. Warto przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0