Strona głównaModa, Lifestyle

Jak mądrze spakować się do dużej walizki?

Z czego wynika popularność nadruków firmowych na odzież?
Depilacja laserowa – kto nie może skorzystać z tej metody?
Opis firmy Znany Księgowy

Pakowanie walizki może wydawać się prostym zadaniem – ale zrób to źle, a możesz stracić kosztowności, uiścić dodatkową opłatę za bagaż lub mieć w swoich bagażach totalny bałagan. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się spakować walizkę w inteligentny sposób, a zwłaszcza, jeśli chodzi o walizki duże – które wbrew pozorom mogą generować w tej kwestii więcej problemów niż małe.

Pakowanie zacznij od… wyboru odpowiedniej walizki!

Odpowiedź na to, czym jest „odpowiednia” walizka jest inna dla każdego. Jeśli potrzebujesz czegoś na dalekie i częste podróże, możesz wybrać twarde walizki duże, które są wystarczająco wytrzymałe, aby przejść przez trudne warunki. Miękkie walizki mogą być lepszym wyborem, jeśli lubisz mieć kilka zewnętrznych kieszeni do przechowywania rzeczy, takich jak:

  • futerał na okulary,
  • kosmetyczka.

Bez względu na to, jakiego rodzaju torbę wybierzesz, przetestuj każdą przed zakupem, aby upewnić się, że będzie gładko toczyć się po drogach i że długość rączki pasuje do Twojego wzrostu.

Wybierając walizkę, pamiętaj też o rozmiarach i limitach linii lotniczych, którymi zwykle podróżujesz. Pamiętaj: linie lotnicze uwzględniają koła, a nie tylko rzeczywistą przestrzeń do pakowania, podczas pomiaru wysokości bagażu podręcznego – i wiele toreb sprzedawanych jako bagaż podręczny jest technicznie zbyt wysoka, aby zmieścić się w wymiarach niektórych linii lotniczych. W przypadku bagażu rejestrowanego liczy się każdy gram!

Walizki duże – jak je spakować?

Zatem czas odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: jak spakować walizkę? Zacznij od sporządzenia listy potrzebnych rzeczy już na kilka dni przed podróżą, abyś miał czas na odbiór przedmiotów z ostatniej chwili.

Po przygotowaniu wszystkiego, czego potrzebujesz, zacznij od najcięższych przedmiotów. Umieść je najlepiej w dolnej części walizki, gdy stoi, aby nie była zbyt ciężka. Rozłóż cięższe przedmioty równomiernie po obu stronach walizki, aby nie wytrąciła się z równowagi podczas stania.

Podczas pakowania butów nie marnuj miejsca: napełnij je skarpetkami, bielizną lub innymi małymi przedmiotami. Jeśli są brudne, spakuj buty do plastikowej torby.

Zdaniem wielu osób najlepszym sposobem pakowania walizki jest:

  • umieszczenie butów w dolnej części walizki,
  • napełnienie górnej części zwiniętymi ubraniami,
  • złożenie nieporęcznych przedmiotów (np. bluzy lub kurtki przeciwdeszczowe) i umieszczenie ich na wszystkim innym.


Jeśli dzielisz
walizki duże z kimś jeszcze warto pozaznaczać, gdzie są kogo bagaże. Jeśli wybrana przez Ciebie walizka ma zewnętrzne kieszenie użyj ich na przedmioty, do których potrzebujesz łatwego dostępu, takie jak bielizna nocna na pierwszą noc podróży.

Wskazówka na koniec: nigdy nie przeciążaj swojej walizki. Jeśli zamki napinają się, zanim jeszcze opuścisz dom, jeden z nich może pęknąć po drodze. Otwórz torbę ponownie i zobacz, bez czego możesz sobie poradzić – nie ryzykując, że taka nieprzyjemna sytuacja będzie mieć miejsce.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0