Na czym polega profesjonalne doradztwo strategiczne i o co chodzi w mapowaniu procesów biznesowych?

Strona głównaBiznes, Finanse

Na czym polega profesjonalne doradztwo strategiczne i o co chodzi w mapowaniu procesów biznesowych?

SEO a pozycjonowanie stron
Czym mogą być spowodowane zaburzenia erekcji?
Czy Donald Tusk będzie kandydował jako prezydent?

Każde przedsiębiorstwo szuka sposobów na to, żeby zwiększyć swoją efektywność; aby skutecznie zaplanować procesy sprzedaży, a potem dobrze nimi zarządzać, warto wykorzystać wiedzę ekspercką. Istotne jest to, żeby wybrać specjalistów, którzy mają doświadczenie w doradztwie tego typu. Poszukując firmy zajmującej się doradztwem strategicznym, warto więc wziąć pod uwagę to, jak długo takie przedsiębiorstwo działa w branży. Oczywiście czasem nie należy generalizować – znalezienie usługodawcy, który istnieje na rynku od stosunkowo krótkiego czasu, nie musi w każdej sytuacji oznaczać nieudanej współpracy. Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby takie doradztwo realizowane było profesjonalnie i na naprawdę wysokim poziomie, bardziej opłacalnym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na doświadczoną firmę (przykładem takiego usługodawcy jest Salents – zespół firmy może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem).

 

Doradztwo strategiczne – na czym polega i dla kogo jest przeznaczone?

 

Taka usługa to szereg zadań, mających na celu zoptymalizowanie procesów biznesowych. Przedsiębiorcy, ze względu na to, że świetnie, doskonale, na wskroś znają swoją firmę i kierują się konkretnymi przyzwyczajeniami, czasem mają problem, żeby zauważyć szerszą perspektywę; jest to jednak kluczowe, żeby w rzeczowy sposób zweryfikować, czy konkretne praktyki są rzeczywiście efektywne. Na doradztwo strategiczne decydują się firmy, które odnotowują zadowalający wzrost, ale chciałyby wiedzieć, czy ich potencjał jest w pełni wykorzystywany. Do działań, podejmowanych przez specjalistów, wspomagających firmy w doradztwie strategicznym, zalicza się:

 

  • analizę firmowego środowiska i sprecyzowanie, czy istnieją obszary, które warto usprawnić;
  • ustalenie planu dotyczącego sposobu wdrażania zmian zgodnych z firmową strategią;
  • integrację celów różnych decydentów oraz poszczególnych zespołów w taki sposób, że możliwe staje się skonstruowanie wspólnego planu działań;
  • eliminowanie barier w firmie, które utrudniają dzielenie się wiedzą i doświadczeniem między pracownikami;
  • monitorowanie efektów.

 

Doradztwo strategiczne przyda się wszędzie tam, gdzie m.in. w ramach firmy wydzielono kilka niezależnych od siebie działów.. Takie jednostki biznesowe często koncentrują się na efektach, odnoszonych przez własny dział. Nierzadko zagrożeniem jest nie tyle brak współpracy, co konkurowanie między sobą poszczególnych jednostek. Dzięki doradztwu strategicznemu, można zoptymalizować zarządzanie firmą również pod tym kątem.

 

Jakiego typu wsparcie może jeszcze przydać się przedsiębiorcy?

 

Usługodawcy oferują bardzo kompleksowe podejście do optymalizacji działań przedsiębiorstwa i pomagają klientom:

 

  1. przeprowadzając mapowanie procesów biznesowych

Celem jest zidentyfikowanie wąskich gardeł w procesach przedsiębiorstwa, czyli obszarów, które wpływają na obniżenie efektywności. Mapowanie może dotyczyć procesów sprzedaży, produkcyjnych, e-commerce, logistycznych i magazynowych, procesów zamówień i reklamacji.

 

  1. poprawiając efektywność biznesową sprzedaży;

W tym celu realizuje się takie usługi, jak audyt, consulting przy wdrożeniu CRM, coaching i monitoring sprzedażowy.

 

  1. zajmując się aranżacją i optymalizacją struktur finansowania firmy

Usługodawca pomaga w pozyskaniu takich produktów, jak np. kredyt krótkoterminowy, długoterminowy, leasing, faktoring, emisja obligacji, a później doradza, jak wykorzystać je w optymalny dla klienta sposób.

 

  1. doradzając w zakresie rozwijania obszaru HR

W tym celu podejmuje się cały zestaw różnorodnych kroków, obejmujących m.in. diagnozę działania firmy oraz przeanalizowanie jej kultury organizacyjnej. Wykorzystuje się przy tym nowoczesne narzędzia badawcze oraz sprawdzoną metodykę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0