Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Strona głównaBiznes, Finanse

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Holowanie auta we Wrocławiu i koszt tej usługi
Młodsza Skóra na Dłużej: Jak Optymalizować Opóźnianie Procesów Starzenia
Inwestowanie w nieruchomości

Każdy, kto zdecydował się na posiadanie samochodu musi pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia OC. Dobra agencja ubezpieczeniowa Stargard oferuje jednak kierowcom również inne rodzaje polis, dzięki którym można poczuć się dużo bardziej bezpiecznie. Zalicza się do nich między innymi Autocasco, NNW, a także Assistance, na które decyduje się coraz więcej posiadaczy samochodów. Jaką ochronę gwarantują poszczególne rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Co zyskamy, wykupując ubezpieczenie OC?

Każda agencja ubezpieczeniowa Stargard ma w swojej ofercie polisę OC dla kierowców. Jak bowiem wspomnieliśmy, jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a za jego brak grożą wysokie kary. Polisa OC gwarantuje nam bezpieczeństwo wówczas, gdy spowodujemy szkodę. Nie będziemy bowiem naprawiać jej za własne pieniądze – zrobi to za nas ubezpieczyciel. Warto pamiętać, że wpływ na wysokość składki ma:

  • rodzaj samochodu;

  • pojemność silnika;

  • wiek właściciela auta;

  • staż jako kierowca;

  • dotychczasowe zdarzenia na drodze.

Na zniżki mogą liczyć doświadczeni kierowcy, którzy nie spowodowali żadnej stłuczki bądź wypadku, a więc jeżdżą bezszkodowo.

Agencja ubezpieczeniowa Stargard – co zyskamy, wykupując dobrowolne AC?

AC, czyli popularne Autocasco, to ubezpieczenie w pełni dobrowolne. Oznacza to, że nie ma obowiązku jego wykupienia. Warto jednak to rozważyć. Dobra polisa AC zapewnia bowiem naprawdę szeroką ochronę. Otrzymamy odszkodowanie, kiedy auto zostanie uszkodzone przez:

  • zderzenie ze zwierzęciem;

  • opady gradu;

  • silny wiatr.

Na ubezpieczyciela można liczyć też wtedy, kiedy winni szkody będziemy sami oraz wówczas, gdy nasze auto zostanie skradzione. Warto pamiętać, że nie każdy właściciel samochodu może cieszyć się polisą AC. Kryterium, do którego ubezpieczyciele podchodzą bardzo restrykcyjne jest bowiem wiek pojazdu. Auta zbyt stare nie zostaną objęte polisą. Zawsze warto jednak sprawdzić, czy wybrana przez nas agencja ubezpieczeniowa Stargard ma nam coś w tym względzie do zaproponowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0