Jakie są rodzaje modułów fotowoltaicznych?

Strona głównaBudownictwo, Przemysł

Jakie są rodzaje modułów fotowoltaicznych?

5 miejsc, które warto odwiedzić w lato 2021
Dlaczego warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej?
Ogrodzenie betonowe – czyli jak szybko i estetycznie ogrodzić działkę

Instalacje fotowoltaiczne składają się z kilku elementów, a jednymi z ważniejszych są moduły fotowoltaiczne. To właśnie one odpowiadają za pochłanianie promieniowania słonecznego i przekształcanie go w energię elektryczną. W ostatnich latach technologia fotowoltaiczna rozwijała się niezwykle dynamicznie, dlatego aktualnie na rynku dostępne są aż trzy rodzaje paneli fotowoltaicznych. O jakich dokładnie modułach mowa? Dowiecie się tego Państwo, czytając poniższy artykuł.

Jakie są najpopularniejsze panele fotowoltaiczne?

Aktualnie najbardziej popularne, a jednocześnie najstarsze moduły fotowoltaiczne to te, które posiadają ogniwa fotowoltaiczne I generacji. Inaczej nazywane są one grubowarstwowymi. Moduły te dzielą się na dwa typy, a mianowicie:

  • Moduły monokrystaliczne – wytworzone z jednego kryształu krzemu. Cechuje je wysoka wydajność, dlatego jednocześnie należą one do najdroższych modułów. Są to moduły o najdłuższej żywotności i najwyższej jakości.
  • Moduły polikrystaliczne – wydajne moduły, które zbudowane są z wielu widocznych kryształów krzemu. Są to tańsze, a jednocześnie dość sprawne panele fotowoltaiczne.

Kolejnym rodzajem modułów fotowoltaicznych są moduły II generacji. Są to inaczej moduły cienkowarstwowe, które wykorzystywane są aktualnie często jako elementy budowlane. Ich zaletą jest duża elastyczność.

Ostatnim rodzajem są moduły III generacji, które na razie cechują się niską sprawnością i żywotnością. Koszt ich wytworzenia jest jednak bardzo niski, dlatego nadal trwają badania i prace nad ich ulepszeniem.

Jak wybrać rodzaj paneli fotowoltaicznych?

Wybór odpowiednich dla danej instalacji modułów fotowoltaicznych wymaga znajomości ich parametrów i właściwości. Z tego względu zadanie to warto powierzyć doświadczonym fachowcom, których znaleźć można między innymi na stronie Fotowoltaika Lublin – ZielonaE.pl. Porządna firma jest w stanie zagwarantować dostosowanie odpowiednich modułów fotowoltaicznych i stworzenie właściwego dla danego miejsca projektu. W efekcie instalacja fotowoltaiczna może zaspokoić w pełni potrzeby firmy lub gospodarstwa domowego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0