W rolkach czy w płytkach? Wybieramy wykładzinę dywanową obiektową

Strona głównaDom, Ogród

W rolkach czy w płytkach? Wybieramy wykładzinę dywanową obiektową

Depilacja laserowa – kto nie może skorzystać z tej metody?
Ogrodzenie betonowe – czyli jak szybko i estetycznie ogrodzić działkę
Food Truck – pomysł na biznes w amerykańskim stylu.

Wybór wykładziny to istotny element aranżacji pomieszczenia. Planując zmiany w obrębie mieszkania, staramy się zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie elementy ze sobą korespondowały. Tego typu kroki podejmuje się również podczas aranżowania przestrzeni publicznych – wykładziny obiektowe dobiera się tak, żeby efekt prezentował się nowocześnie i elegancko. Wyróżnić można kilka zasadniczych różnic między aranżacją przestrzeni publicznej i domowej i koniecznie trzeba  nich pamiętać, jeśli nie chcemy żałować swoich zakupów.

 

Wykładziny dywanowe do biura, do hoteli i do sal konferencyjnych – na co musimy zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Nasze działania dobrze będzie rozpocząć od podstawowego kroku – określenia, jakie warunki na co dzień panują w pomieszczeniu, które aranżujemy. Jak wiele osób przewija się przez obiekt? Jakim czynnikom na co dzień będzie poddawana wybrana przez nas wykładzina? Czy możemy wyróżnić konkretne cechy produktu, które ułatwią korzystanie z przestrzeni? Tego typu pytania dobrze będzie sobie zadać, zanim przystąpimy do wyboru konkretnych produktów. “Wykładziny obiektowe” to dość pojemna kategoria i można zaliczyć wyroby o różnych cechach.

 

  1. Wykładzina do biura

 

Ludzie aranżujący takie przestrzenie robocze, przeważnie decydują się na wykładziny biurowe dywanowe o stonowanych, łagodnych barwach. Uznaje się, że taka zachowawczość w kwestiach barw lepiej wpływa na skupienie pracowników. W tej kwestii nie można mówić jednak o uniwersalnej zasadzie, która zawsze ma zastosowanie. Można bowiem spotkać się z trendem polegającym na odważniejszym podejściu do barw w pomieszczeniach biurowych. Istotna jest tutaj odporność na zanieczyszczenia. W biurach dość często układa się wykładzinę pętelkową lub igłowaną. Mają dość zwartą strukturę, uniemożliwiającą przedostanie się brudu do wnętrza włókien. To jednak nie koniec zalet takich nawierzchni. Taka wykładzina nie ma zbyt długiego włosia, co sprawia, że fotelom jest łatwiej się przemieszczać.

 

  1. Wykładziny dywanowe przeznaczone do hotelu i do sal konferencyjnych

 

Wystrój moteli, hoteli i innych punktów noclegowych ma wzbudzić u gości pozytywne odczucia. Idealne byłoby, gdyby wnętrza prezentowały się schludnie i elegancko. Zwłaszcza hotele o podwyższonym standardzie starają się wytworzyć w swoich wnętrzach klimat luksusu. Taki efekt da się osiągnąć, o ile wybierze się właściwie wykładziny dywanowe . Nasze zakupy powinny uwzględniać też charakter konkretnych pomieszczeń, np. do korytarza i obszarów w pobliżu recepcji lepiej wybrać wykładzinę z krótszym włosem, bo pozwoli to na bezproblemowy przejazd walizek. W korytarzu dodatkowo wykładzina powinna być dostatecznie gruba, żeby odgłos kroków nie przeszkadzał gościom, wypoczywającym w pokojach. Na kwestię akustyki dobrze będzie zwrócić uwagę również przy doborze wykładzin dywanowych do obiektów konferencyjnych.

 

Do pokojów hotelowych można dobierać grubsze rozwiązania. To łatwy sposób na wykreowanie przyjemnej, domowej atmosfery. Takie różnorodne wykładziny dywanowe hotelowe można znaleźć m.in. w sklepie BR Wykładziny.

 

  1. Przemysłowe wykładziny dywanowe

 

Jeśli poszukujemy wykładziny do garażu, magazynu, zakładu produkcyjnego, warsztatu lub do hali, sięgnijmy po wykładzinę dywanową przemysłową. Takie miejsca to bardzo wymagające środowisko, bo nie trudno tam o zabrudzenia. Na wyposażenie działają wysokie/niskie temperatury; dodatkowo mogą pojawić się tu zabrudzenia chemikaliami. Dobrze byłoby również, gdyby nawierzchnia nie odkształcała się pod wpływem dużych ciężarów i łatwo się czyściła. W niektórych miejscach pracy istotna jest też antypoślizgowość. Profesjonalne produkty powinny posiadać też odpowiednie atesty na łatwopalność.

 

Kilka słów o wadach i zaletach wykładzin dywanowych w płytkach i w rolkach

 

Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i wady. Wariant w rolce to prosty sposób, żeby stworzyć nawierzchnię gładką, pozbawioną jakichkolwiek cięć i widocznych granic Pięknie prezentuje się zwłaszcza w pomieszczeniach o dużym rozmiarze. Jeśli chodzi o wady, to wiążą się one bezpośrednio z zabrudzeniami wykładziny. Gdy powstanie ciężka do usunięcia plama lub przedarcie, pozostanie nam kupić całkiem nowy produkt. Wykładzina dywanowa w płytkach nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli marzymy o idealnie jednolitej podłodze, ale dzięki niej ale z jej pomocą możemy dowolnie mieszać poszczególne elementy i tworzyć unikalne wzory. Wariant wybierany jest przeważnie przez ludzi, ceniących estetykę oraz wysoką funkcjonalność nawierzchni. Jeśli któraś z płytek się zabrudzi, wystarczy ją wyrzucić, a w jej miejsce wstawić nowy element.

 

Wykładziny przeznaczone do obiektów winno się dobierać zawsze pod kątem określonej przestrzeni Taki zakup może być dość kosztowny, zwłaszcza jeśli poszukujemy rozwiązania do dużego obiektu. Jeśli samodzielnie przeprowadzony research nie okaże się wystarczający, udajmy się do profesjonalnego sklepu i skorzystajmy z doradztwa wykwalifikowanej osoby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0