Depilacja laserowa – kto nie może skorzystać z tej metody?

Strona głównaZdrowie

Depilacja laserowa – kto nie może skorzystać z tej metody?

Holowanie auta we Wrocławiu i koszt tej usługi
Czy wszywka alkoholowa to metoda walki z uzależnieniem od alkoholu?
Siara krowia daje nam życie i odporność
Depilacja laserowa już od dobrych kilku lat podbija rynek kosmetyczny. To właśnie za pomocą tego skutecznego zabiegu można pozbyć się niechcianego owłosienia. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest jego bezbolesność i stosunkowo krótki czas trwania. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają bardzo niski próg bólu i każda standardowa depilacja wiązała się do tej pory z samymi nieprzyjemnościami.

Kto nie może przystępować do zabiegu depilacji laserowej?

Mimo iż depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem kosmetycznym, istnieje wiele przeciwwskazań, które wykluczają nas przed przystąpieniem do zabiegu. Pierwszą grupą osób, które muszą na chwilę obecną zapomnieć o depilacji, są kobiety w ciąży oraz karmiące matki. Ponadto depilacja laserem jest wykluczona dla osób, które posiadają różnego rodzaju choroby skóry, jak np. łuszczyca lub bielactwo. Zabieg może pogorszyć jakość chorej skóry.

Warto pamiętać, że depilacji laserowej nie mogą poddać się kobiety, które mają choroby nowotworowe. Niestety laser może wpłynąć na przyśpieszenie rozprzestrzeniania się nowotworu.

Bardzo często powstaje również pytania, czy osoby z żylakami mogą przystępować do depilacji laserowej. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby to robić. Zabieg dotyczy tylko i wyłącznie tkanki włosa, a nie innych tkanek naszego ciała.

Depilacja bikini – dodatkowe przeciwwskazania

Depilacja laserowa miejsc intymnych wiąże się z dodatkowymi przeciwwskazaniami. Jednym z nich jest miesiączka. Nie jest to czynnik wykluczający z zabiegu, ale z całą pewnością powoduje to niepotrzebny dyskomfort. Znacznie lepiej poczekać kilka dni, aż nasz miesiączka dobiegnie końca. Ponadto warto pamiętać, że co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserem nie przeprowadzamy domowej depilacji innymi metodami. Istnieje spora szansa, że skóra nie będzie jeszcze w pełni wygojona i sukces całego zabiegu może pójść na marne.

Dodatkowo przed samym zabiegiem należy mocno ograniczyć opalanie (również za pomocą opalacza). Szacuje się, że przerwa powinna trwać ok. 6 tygodni. Ponadto nie można również korzystać z kremów oraz maści, które zawierają witaminy A i E. Znajomość wszelkich przeciwwskazań może wyjść nam na dobre nie tylko pod kątem wizualnym, ale również zdrowotnym.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem?

Pierwsza depilacja laserowa może wiązać się z delikatnym stresem, ale jeżeli wybierzemy profesjonalny salon kosmetyczny, z całą pewnością nie musimy się o nic obawiać. Przed pierwszym zabiegiem wykonywana jest dermokonsultacja, która ma za zadanie końcowego zakwalifikowania nas do depilacji laserowej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wykonywany zabieg w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Po pozytywnym przejściu dermokonsultacji kosmetyczka dokonuje depilacji laserowej na małej powierzchni, aby upewnić się, czy nie występują żadne reakcje alergiczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0