Czyszczenie rynien – wszystko, co musisz widzieć!

Strona głównaDom, Ogród

Czyszczenie rynien – wszystko, co musisz widzieć!

Skąd się bierze suchy lód?
W podwodnym świecie
Alternatywy dla plecaka – co dla mężczyzny?

Niemal wszystkie budynki i domy mieszkalne wyposażone są w rynny, które pełnią kilka ważnych funkcji. Między innymi odprowadzają wodę opadową, tym samym chroniąc dach i elewację przed zaciekami i zawilgoceniem. Aby skutecznie zabezpieczały nieruchomość, muszą jednak być regularnie konserwowane. Dlaczego czyszczenie rur jest takie ważne i na czym polega?

Czyszczenie rynien – dlaczego nie powinno się go zaniedbywać?

Przeprowadzając jesienne porządki, wiele osób zapomina o okresowej konserwacji rynien oraz ich czyszczeniu. To duży błąd! Aby zachowały one łady wygląd, ale przede wszystkim dobrze pełniły swoją funkcję, trzeba raz na jakiś czas poświęcić im nieco uwagi. Zaniedbanie tych czynności konserwacyjnych może mieć wiele negatywnych skutków. Zgromadzone w rynnach liście i inne zanieczyszczenia organiczne mogą blokować przepływ wody, a tym samym doprowadzić do przeciążenia rury i jej pęknięcia czy złamania. Możliwe jest wtedy nawet oderwanie się dachu lub elewacji, co oznaczałoby konieczność kosztownego remontu. Jeżeli przed zimą rynny nie zostaną oczyszczone, będzie gromadził się w nich lód, prowadzący do ich rozszczelnienia, co sprawi, że z czasem przestaną spełniać swoją funkcję. Nawet to robić 2 razy w roku – przed zimą oraz wiosną.

Na czym polega czyszczenie rynien?

Sposób czyszczenia rynien jest uzależniony ich poziomu. Najłatwiejsza jest konserwacja rynien poziomych, ponieważ można to robić nawet z ziemi. Od czego zacząć pracę? Na samym początku usuń zalegający materiał organiczny za pomocą szczotki – powinna ona być miękka, aby zarysowała wnętrza rynien. Z pewnością nie sprawdzą się druciane modele, które mogą nawet spowodować wgłębienia, które będą następie rdzewieć. Możesz w tym celu wykorzystać specjalne szczotki osadzone na długim, regulowanym kiju, które umożliwiają ustalenie odpowiedniej wysokości i komfortową pracę. Dzięki nim, niekiedy nie potrzeba jest nawet drabina. Po usunięciu liści i innych zanieczyszczeń, rynny należy przepłukać wodą – wystarczy to zrobić za pomocą zwykłego węża ogrodowego, który działa pod wysokim ciśnieniem. Proces ten sprawi, że wraz z wodą z rynien wydostaną się wszystkie resztki zabrudzeń. Pokaże Ci też, czy cały system jest szczelny i nie trzeba przeprowadzić drobnych lub poważniejszych napraw.

Profesjonalne czyszczenie rur

Czyszczenie rynien Warszawa położonych na znacznej wysokości jest już nie lada wyzwaniem i często nie da się wykonać tej czynności bez specjalnego sprzętu. Niemal zawsze konieczne jest wejście na dach lub drabinę, co oznacza, że są to prace na wysokościach obarczone sporym ryzykiem. Nic dziwnego, że wiele osób w takiej sytuacji postanawia powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Fachowcy posiadają nowoczesne zaplecze techniczne, dzięki czemu wykonają czyszczenie szybko i sprawnie, a przede wszystkim bezpieczne. Dysponują nowatorski sprzętem, na przykład urządzeniami ze wbudowaną kamerką, dzięki której mogą na bieżąco sprawdzać stan prac oraz dokonać starannej inspekcji rur.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0